Mide botoksu faydaları nelerdir

Eylül 19, 2019 0 Yazar: İstanbul Mide Botoksu

Mide botoksu 2004 yılından bu yana dünyada uygulanan ve özellikle son 5 yılda ülkemizde de sıklıkla uygulanan bir uygulama. Mide botoksu ile ilgili hem ülkemizde hem de dünyada pek çok literatürel çalışma ve araştırma yer alıyor. Bu yazımızda Mide botoksu faydaları nelerdir sorusuna cevap olarak Mide botoksunun özellikleri, kaç kilo verilebildiği, uygulamanın özellikleri gibi konulara değiniyoruz.

Mide botoksu faydaları nelerdir? Mide botoksu faydalı mıdır?

Mide botoksunun en önemli özelliklerinden biri ameliyatsız bir yöntem olmasıdır. Özellikle ameliyattan çekinen ve öncelikli olarak vücut kitle indeksi olarak 15 ile 30 kilo arası vermeyi hedefleyen bireyler için 3 ayda belirtilen kilolar verilebilmektedir.

Mide botoksunun en önemli faydalarından biri de işlemin süre kısalığıdır. 10 dakika süren işlem sonrası midenin farklı bölgelerine enjekte edilen botoks işlemi ile tokluk hissi ve süresi artmaktadır.

Daha önce diyetisyen takibi olmuş ama kilo verememiş bireyler için de oldukça faydalı bir yöntemdir. Uygulama ile tokluk hissi arttığı için ekibimizde yer alan bariatrik uygulamalar hakkında deneyimli diyetisyenlerimiz ile her öğününüzü takip ediyoruz.

Mide botoksu sonrası faydalar nelerdir?

Mide botoksu sonrası en büyük fayda, kişinin daha az acıkması ile beslenme alışkanlıklarının daha verimli ve iyi hale gelmesidir.

Mide botoksu sonrası ekibimiz doktorlarında yapılan Mide botoksu uygulamaları sonrasında ayrıca bariatri yani obezite alanında uzman diyetisyenlerimiz sizi takip edeceklerdir.